My Google+ טיפול זוגי ? כן או לא

נקודת מפנה - מכון לשינוי,                                                     התפתחות אישית והגשמה עצמית

050-3375123    

טיפול פסיכולוגי, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, אבחונים פסיכולוגיים ופסיכיאטריים וכל השירותים הקשורים לתחום הטיפולי.
המדריך השלם לטיפול זוגי  |  

הצגת הודעה בפורום טיפול זוגי
RSS    חפש הודעות
תיאור הפורום   |   הודעת המנהל/ת   |   חוקי הפורום   |   בהנהלת: יעל כוכבא

טיפול זוגי ? כן או לא   

מאת:  יעל כוכבא    Feb 12, 2013  ||  16:21

גילית יקרה, בזוגיות יש את הביחד ויש את הלחוד. אם את מרגישה שללכת לפסיכולוגית עושה לך טוב, זוהי זכותך וחובתך להמשיך ללכת אליה כיוון שכך יהיה לך טוב יותר. זה חד משמעי ולכן עלייך ךהבהיר לבעלך שאת הולכת וזה ממש לא ענינו.
לגבי הבאתו של בעלך לטיפול זוגי, אני מציעה לך לא לקרוא לזה טיפול זוגי אלא טיפול פסיכולוגי שלך ושהפסיכולוגית מעוניינת לשוחח עם בעלך עלייך ולאחר 2-3 פגישות כאלו במרווח מסויים אם הפסיכולוגית תהיה אטרקטיבית אליו הוא ירצה להמשך להפגש.
מי שאינו רוצה ילדים אחרי מספר רב של שנות נישואין נדרש במקרה שבן זוגו מעוניינת בכך לשתף איתה פעולה שכן השעון הביולוגי צתקדם ולא ניתן כמובן להביא ילדים לעולם בגיל מבוגר מדי (מה גם שאין סיבה הגיונית לכך...). האם כשנישאתם היה ביניכם סיכום שלא תביאו ילדים לעולם? בעלך צריך להבין שאת (וגם הוא, אבל את זה הוא יבין בגיל מבוגר יחסית) מפסידה חלק משמעותי ממהות החיים אם הוא מונע ממך ילדים. ולכן הוא נדרש לבחון את זאת באופן מהותי ולשתף פעולה יחד איתך בליבון הנושא עם פסיכולוג או פסיכולוגית סטיפול זוגי. קשה לי לראות אותך מוותרת על ילדים אם את כל כך רוצה אותם בלי לפתח כעס עצום על בעלך העלול לגרום לפירוק הקשר וחשוב שגם את זה הוא יבין. בכל מקרה, אני מציעה לך לא לוותר ולהציב את העניין בחזית הקשר שלכם בצורה חיובית אך אסרטיבית.

הוסף תגובה
  מסר לכותב/ת   קישור להודעה   הדפסה   שלח לחבר/ה
• 
טיפול זוגי טוב או רע לי ?   גילית
  Jan 31, 2013 | 19:50
• 
אל תפסיקי ללכת לפסיכולוגית שלך   dganit11
  Feb 01, 2013 | 08:56
• 
טיפול זוגי ? כן או לא   יעל כוכבא   > את/ה נמצא כאן
  Feb 12, 2013 | 16:21

מקרא:   ללא תוכן ° הודעה חדשה New Message