My Google+ טיפול זוגי | יעוץ זוגי -טיפול פסיכולוגי-פסיכולוג-פסיכולוגית

                                          

                                      נקודת מפנה - מכון לשינוי,                                                     התפתחות אישית והגשמה עצמית
                                       
050-3375123    
                                                                                        

 

טיפול פסיכולוגי, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, אבחונים פסיכולוגיים ופסיכיאטריים וכל השירותים הקשורים לתחום הטיפולי.
המדריך השלם לטיפול זוגי  |  


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> מאמרים >> פתרון בעיות בקשר זוגי בריא
 
פתרון בעיות בקשר זוגי בריא

בקשר זוגי בריא, תקשורת נכונה היא אחד מהמפתחות להצלחה. כאשר התקשורת בין בני הזוג נכונה, בני הזוג מבינים יותר טוב זה את זו והקשר ביניהם מתחזק. כשיש לבני הזוג יכולת לפתור בצורה אפקטיבית וחיובית את המריבות והבעיות שצצות ועולות מדי פעם מתפתח ביניהם דפוס של קשר יציב חזק ובריא. בזמן ויכוח או מריבה אני מציעה לכם להשתמש במספר כלי התנהגות ותקשורת נכונים ומכבדים כך שהמריבה לא תחרוג ממקומה ומעוצמתה ולא תהיה בעיה לאחר שסיימם אותה ופתרתם את הקונפליקט להמשיך את הקשר באופן טבעי וחיובי. בהמשך אני מביאה מספר דוגמאות למנגנוני פתרון בעיות מהסוג הזה וכל אחד יכול להשליך את העיקרון גם לבעיות אחרות והעיקר שתתקשרו, תקשיבו, תעבדו ותהיו פתוחים למה שאומר בן הזוג.

התייחסו זה לזו בכבוד – נהלו את הוויכוח באופן מכבד זה עם זו ובמידה ובן הזוג השני מקלל או מדבר בצורה לא מכבדת הציבו גבול ברור תאמרו לו שאתם לא מעוניינים לריב באופן כזה ובמידה והוא ממשיך עם ההתנהגות הזו פשוט לכו ואל תתנו למריבה להתפתח למשהו שהיא לא אמורה להגיע אליו.

התייחסו לבעיה האמיתית שגרמה למריבה ולא לסימפטום – לדוגמא אם את כועסת שבן הזוג לא מוכן לזרו את האשפה יתכן שאת כועסת לא בגלל האשפה אלא בגלל שאת מרגישה שהוא לא מוכן כלל להשתתף בעבודות הבית והכל מוטל עלייך. אם תתווכחו על פח האשפה, למחרת תתווכחו ותריבו על המטאטא וביום שלאחר מכן על הכלים שלא ירדו למדיח. לכן חשוב להבין מה שורש הבעיה ולדון עליה ולא על אחד הסימפטומים כדי לטפל בבעיה עצמה פעם אחת ולא לריב בכל יום מחדש על סימפטום אחר ובאופן שלא יפתור את הבעיה אחת ולתמיד.

הסכימו לא להסכים – לא תמיד מישהו חייב לנצח. יש מצבים שבהם ברור שלא תפתרו את הבעיה. במצבים כגון אלו אפשר בהחלט להסכים שאנחנו לא מסכימים ואין חובה שמישהו יכופף את השני ויגרום לו לרגשות מרמור.

למצוא פשרה אפשרית לשני הצדדים – אחת הדרכים לסיים מריבות היא למצוא את הפתרון שמתאים לשני הצדדים גם אם לא באופן מוחלט. לדוגמא, אם רבים על איזה סוג מסעדה יצאו היום ואחד רוצה סינית והשני הודית אפשר לסכם שהיום ילכו להודית ובפעם הבאה לסינית. כמובן שפתרון מסוג זה אפשר למצוא גם לנושאים מעט יותר בעייתיים מאשר סוג המסעדה.
מנגנונים אלו ניתנים להפעלה ולשימוש די בקלות בקשר זוגי בריא ובהתייחסות בריאה ובוגרת בין שני בני זוג. כאשר ההתנהגות בין בני הזוג איננה בריאה והיא לא תקינה והקשר ביניהם גולש לפסים בעייתיים או חולניים המנגנונים הנכונים לפתרון סכסוכים או בעיות מעט שונים ועל קשר מהסוג הזה ומנגנוני פתרון הבעיות בקשר בעייתי כזה נפרט באחד המאמרים הבאים.

בכל מקרה בו אתם חשים כי המריבות גולשות לפסים לא נכונים או שאחד מבני הזוג מתנהג באופן קבוע באופן לא הולם, רצוי שתפנו לייעוץ זוגי אצל מטפל או מטפלת זוגית כך שיגדלו הסיכויים לפתור את הבעייה.


 
אנו מזמינים אותך ליצור קשר כדי לקבל מידע נוסף לגבי טיפול זוגי או טיפול משפחתי
התקשרו לטלפון: 050-3375123
X
או צרו קשר באמצעות המייל:
יעל כוכבא
לייבסיטי - בניית אתרים