My Google+ טיפול זוגי | יעוץ זוגי -טיפול פסיכולוגי-פסיכולוג-פסיכולוגית-יעוץ זוגי-יועץ זוגי-בגידה

                                          

                                      נקודת מפנה - מכון לשינוי,                                                     התפתחות אישית והגשמה עצמית
                                       
050-3375123    
                                                                                        

 

טיפול פסיכולוגי, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, אבחונים פסיכולוגיים ופסיכיאטריים וכל השירותים הקשורים לתחום הטיפולי.
המדריך השלם לטיפול זוגי  |  


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 נשיקה וזוגיות

אחד הסממנים המסמלים את האהבה והרומנטיקה הינה הנשיקה. הנשיקה הינה אחד מביטויי האהבה הראשונים והמרגשים שאנו חווים עם בני זוגנו. בדרך כלל זהו האקט האינטימי הפיזי הראשון בין שני אנשים המצויים בתחילת קשר אינטימי רומנטי כזה או אחר.
במקרים רבים אנחנו זוכרים היטב את הנשיקה הראשונה שלנו יותר מאשר את הגבר או האשה הראשונים שאיתם עשינו סקס...
 
אחד הדברים הראשונים שנעלמים מחיי הזוגיות הינה הנשיקה. חשיבותה גבוהה ולכן כאשר בני הזוג אינם מתנשקים זהו אות לכך שיש מה לשפר ולתקן.
 
חלק גדול מהנשים מתעוררות מאוד מנשיקה מרגשת ומעמיקה, הנשיקה מאפשרת לבני הזוג להתקרב מאוד זה לזו, בזמן הנשיקה אנחנו מריחים זה את זו, מפעילים את כל החושים שלנו ומגיעים לרמת אינטימיות גבוהה מאוד.
 
לצערנו, לאחר עשרים שנות נישואין רק כמחצית מהזוגות מתנשקים זה עם זו ובדרך כלל זה קורה כחלק מיחסי במין ביניהם ולא כביטוי חיבה ואהבה, ורק כחמישית מהזוגות הנשואים ממשיכים להתנשק לאו דוקא כחלק מקיום יחסי מין אלא כחלק ממהלך החיים הכללי וכביטוי אהבה וחיבה בינם. כל זאת בניגוד למצב לפני הנישואין ובשנות הנישואין הראשונות בהן כמעט כל הזוגות מתנשקים לעיתים תכופות ובמצבים רבים. ברור שמצב זה לא מצריך טיפול זוגי או פגישה עם פסיכולוגית או פסיכולוג אבל כדי למנוע את השחיקה ולהמנע מהגעה לטיפול זוגי בעתיד יש לנו כאן מספר הצעות שבאמצעותן תוכלו להחזיר את הנשיקה חזרה לקשר הזוגי שלכם...
 
לנשיקה מספר תפקידים,
 
הנשיקה מסמלת את האינטימיות, האהבה והקשר הזוגי. כשיש ריחוק לא מתנשקים וכשלא מתנשקים כדאי לבחון מה קרה ולמה זה כך...
נשיקה בציבור חשובה אף היא כיוון שכך אנו מראים קבל עם ועדה את אהבתנו וכך אנו אף מסמנים את הטריטוריה האינטימית שלנו כזוג האומרת לאחרים אל תתקרבו באופן אינטימי לבן זוגנו זה רק שלנו.
לאחרונה אף נמצא במספר מחקרים כי הורמון ההתקשרות אוקסיטוצין מופרש ברוק במהלך הנשיקה וזהו אותו הורמון שאחראי ומסייע להתקשרות ארוכת טווח בין בני זוג.
 
אם כן מה עושים כשאנו שמים לב שאנחנו לא מתנשקים ?
 
תהיו אתם הפסיכולוג והפסיכולוגית של עצמכם ותעשו לעצמכם טיפול זוגי בעצמכם...כמו בתחומים רבים בחיי הזוגיות, המודעות היא אחד האמצעים הראשונים שאנו צריכים להפעיל, אם לא נדע ולא נהיה מודעים למצב לא נוכל לשנות אותו. ישנם מצבים בהם יש לנו סיבה טובה לנשיקה למשל בבוקר תוך כדי ההתארגנות נשיקת בוקר טוב, כשנפרדים בדרך לעבודה נשיקת פרידה, כשנפגשים שוב אחרי העבודה...רצוי שהנשיקה בהזדמנויות אלו תהיה נשיקה אוהבת כמו שצריך, עם הפה והשפתיים ומתוך הלב, וארוכה, אל תתקמצו כי זה יעשה לכם רק טוב...ולא רפרוף על המצח או הלחי את זה תשמרו לדודים שלכם...
 
ועוד עצה קטנה, אם יש בעיה עם הריח, הטעם או הדרך בה בן הזוג או בת הזוג מנשקים אז לא להתבייש לדבר, להסביר מה כן ומה לא ואיך אנחנו אוהבים כיוון שאין תחליף לכך שנתקשר ונסביר זה לזו מה כן ומה לא גם בנושא זה...

 
אנו מזמינים אותך ליצור קשר כדי לקבל מידע נוסף לגבי טיפול זוגי או טיפול משפחתי
התקשרו לטלפון: 050-3375123
X
או צרו קשר באמצעות המייל:
יעל כוכבא
.
לייבסיטי - בניית אתרים