My Google+ טיפול זוגי | יעוץ זוגי -טיפול פסיכולוגי-פסיכולוג-פסיכולוגית-יעוץ זוגי-יועץ זוגי-בגידה

                                          

                                      נקודת מפנה - מכון לשינוי,                                                     התפתחות אישית והגשמה עצמית
                                       
050-3375123    
                                                                                        

 

טיפול פסיכולוגי, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, אבחונים פסיכולוגיים ופסיכיאטריים וכל השירותים הקשורים לתחום הטיפולי.
המדריך השלם לטיפול זוגי  |  


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


מה עושה המרוץ להצלחה לזוגיות ?

בעולם המודרני בו אנו חיים ישנם שינויים מתמידים ותנודות חריפות בשוק העבודה המשפיעים על כולנו בכל שלבי חיינו. צעירים רבים מתקשים במציאת עבודה המאפשרת הכנסה מספקת לאחזקת חיי משפחה על כל הוצאותיה ובוודאי שלא לרכישת דירה. מצב זה גורם לחלקם להישאר לגור בבית ההורים או שהם נאלצים לגור בתנאי מחייה שאינם תואמים את צרכיהם. כל זאת בתחילת דרכם כבני זוג ובשלב מוקדם בחיים בו הם מנסים להגיע לעצמאות כלכלית ולפתח זוגיות טובה עם בן זוגם.

ההורים עצמם אשר מנסים לעזור לילדיהם מצויים אף הם במצב שבו נמנעת מהם עצמאות  אישית וכלכלית או ביצוע שינויים המתאימים לשלב החיים בו הם מצויים שכן הם משעבדים חלק ניכר מזמנם וכספם לצרכי ילדיהם הבוגרים  יתרה מכך, ההורים מצויים בגיל ובשלב של החיים בו הם מצפים לפריחה חדשה בזוגיות שלהם כיוון שכבר גידלו את הילדים ובמקום זאת הם מוצאים את עצמם מטופלים בילדים מבוגרים יותר. עובדה זו עלולה לפגועה בחיי הזוגיות של ההורים שיתקשו לפתור את הבעיות הללו ללא עזרה מפסיכולוג או פסיכולוגית באמצעות טיפול זוגי שלעיתים יהיה לא רק טיפול זוגי ביניהם אלא טיפול זוגי שישולב עם הילד שנמצא איתם בבית כדי לעזור גם לו.

רמת החיים הגבוהה בעולם המערבי מחייבת בדרך כלל שני בני זוג עובדים. מצב זה גורם למחויבות כפולה של שני בני הזוג האחת למשפחתם והשנייה למקום עבודתם. בחלק ניכר מהזוגות הגברים מחויבים למקום עבודתם יותר מאשר למשפחתם ומאידך מצפים מהנשים להתחייב למשפחה ורק אחר כך למקום העבודה גם סיטואציה זו עלולה להכניס מתחים וחיכוכים בין בני הזוג שלעיתים לא מצליחים לפתור אותם בעצמם ונזקקים לסיוע של גורם מקצועי הטיפול זוגי.

מצב של פרישה מוקדמת נעשה שכיח במקומות רבים כולל ישראל שבה ניתן למצוא אנשים בגילאי 50 + אשר סיימו את תרומתם למעגל העבודה ומוצאים את עצמם באמצע החיים ללא תעסוקה. חלקם נפלטים משוק העבודה בגילאים צעירים וכל זאת ללא הכנה וללא כל אמצעי שיוכל לסייע לאותם אנשים. אנשים המצויים בסטטוס של פורשים או מובטלים או שרמת ההכנסה שלהם איננה תואמת את ציפיותיהם וצרכיהם, לא הוכנו להתמודדות עם הבעיות הכלכליות והרגשיות הנובעות מכך ובמקרים רבים אין להם את הכלים או את הכוחות להתמודד עם הבעיות. קיימת אוירה של אי יציבות ואי וודאות בכל שכבות החברה. אוירה זו מקשה מאוד על מציאת הדרכים הנכונות להגנה אישית ולהגנה על המשפחה מפני בעיות אלו ולעיתים אני מוצאת את עצמי מתחילה טיפול בבן הזוג המובטל כדי לחזק אותו והטיפול גולש אחר כך לטיפול זוגי שכן ההשלכות של המצב הן לא רק על אותו אדם אלא גם על בן או בת הזוג ועל הקשר ביניהם.

במקביל לכך, התקשורת העצימה וממשיכה להעצים באופן מתמיד את הרושם שהצלחה כלכלית הינה ,תנאי הכרחי להצלחה בחיי משפחה וזוגיות וכי מי שהשיג רכוש רב יכול לחיות חיים נטולי בעיות לא רק בפאן הכלכלי אלא גם בפאן האישי והזוגי. מצב זה עלול ליצור לחץ ומתח רב במשפחות שהמצב הכלכלי שלהן איננו תואם את הציפיות שפיתחו בנוגע לכך. המתח אשר נוצר בעקבות המצב הכלכלי והצפיות המוגזמות שמחייבים אותם בסופו של דבר לפנות לפסיכולוג או פסיכולוגית כדי להיעזר בטיפול זוגי.

גורמים אלו ואחרים עלולים להיות אבן נגף ומכשול לזוגיות ומסיבה זו ככל שבני הזוג יהיו מודעים אליהם ויבינו את התהליכים שהם עוברים, יוכלו להכין את עצמם ולהתמודד עם המצבים הללו ובעיקר כשהם מושפעים מהם יוכלו להבין מה משפיע עליהם ואולי באמצעות ההבנה והכרת המצב יוכלו להתמודד איתם טוב יותר או לפחו יבינו שפנייה לטיפול זוגי איננה מותרות אלא עשויה להיות הצעד שיציל את הזוגיות שלהם מפני פירוק.

 
 
אנו מזמינים אותך ליצור קשר כדי לקבל מידע נוסף לגבי טיפול זוגי או טיפול משפחתי
התקשרו לטלפון: 050-3375123
X
או צרו קשר באמצעות המייל:
יעל כוכבא
לייבסיטי - בניית אתרים