My Google+ טיפול זוגי | יעוץ זוגי -טיפול פסיכולוגי-פסיכולוג-פסיכולוגית

                                          

                                      נקודת מפנה - מכון לשינוי,                                                     התפתחות אישית והגשמה עצמית
                                       
050-3375123    
                                                                                        

 

טיפול פסיכולוגי, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, אבחונים פסיכולוגיים ופסיכיאטריים וכל השירותים הקשורים לתחום הטיפולי.
המדריך השלם לטיפול זוגי  |  


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


הפתעה לבן או בת הזוג מחזקת את התשוקה והזוגיות

חלק מרכזי בקשר זוגי מוצלח הינה יכולת בני הזוג ליצור לעצמם פרקי זמן ארוכים ומשמעותיים בהם הם מבלים יחד. אולם לא מספיק שהם נמצאים יחד, זמנים משותפים אלו יהיו אפקטיביים יותר אם באותם פרקי זמן מתקיימים ביניהם יחסי גומלין מפרים, הם מסקרנים זה את זו, צוחקים יחד אוהבים יחד ושומרים על האש שבוערת ביניהם. חלק חשוב מהבעירה המתמשכת הזו הינה ההפתעה. לא הפתעה בה בן הזוג מופתע בציבור אלא הפתעה שיוצר עבורו בן זוגו בתוך הקשר שביניהם. הפתעה שגורמת לו הנאה, חיוך, והרגשה טובה. מסיבה זו עלינו ליצור את אלמנט ההפתעה לבן זוגנו מדי פעם. אחד האמצעים בהם אני משתמש בטיפול זוגי וביעוץ זוגי על זוגות המגיעים אלי היא ללמד אותם להיות מעט יותר ספונטניים ולהפתיע את עצמם ואת בני זוגם. זוגות בטיפול זוגי המשתפים פעולה עם תהליך זה יוצאים נשכרים מאוד ואף ממשיכים את המשחק בינם לבין עצמם...

נוסף לכיף ולהנאה שגורמת ההפתעה, היא מרעננת את הקשר, היא נותנת לנו את הכיף בהמתנה להפתעה הבאה, למצב הבא שבן הזוג ייצור עבורנו ובעיקר היא גורמת לקשר הזוגי בינינו לבין בן זוגנו להיות קשר מפתיע שאינו מובן מאליו, לקשר בו יש סיטואציות חיוביות שאנחנו לא צופים אותן מראש.

חשוב שההפתעה תהיה חיובית כיוון שהפתעה שלילית היא גורם מחליש ולא מחזק ולכן כשאנו שוקלים במה נפתיע את בן הזוג עלינו להביא בחשבון מה הוא אוהב ומה לא ולהקפיד שההפתעה תהיה כזו שתיצור אפקט חיובי אצל בן הזוג המופתע.

ההפתעה איננה צריכה להיות גדולה. הפתעה יכולה להיות משפט קטן שנשלח בסמס, פתק קטן שבן הזוג מוצא בכיס עם מילים אוהבות, ספר קטן שמחכה לבן הזוג ליד המיטה, פרח שמגיע אל מקום עבודת בן הזוג, סוף שבוע רומנטי שבן הזוג לא יגע עליו, ארוחה רומנטית מפתיעה בחיק הטבע ועוד...כיד הדימיון הטובה עליכם. מה שחשוב הינה תשומת הלב, הרצון להעניק לבן הזוג תחושת הפתעה חיובית המבעירה את הקשר ואת התשוקה בין בני הזוג.

שוב, חשוב לזכור כי ההפתעה עליה אנו מדברים כאן היא זו הנעשית באופן אינטימי בין בני הזוג ולא הפתעה הנעשית בפרהסיה בנוכחות גורמים חיצוניים העלולה להביך את בן הזוג.

לעיתים בחלוף הימים כשבני הזוג נכנעים לשגרה, כדאי להיזכר בימים בהם כתבתם זה לזו מכתבי אהבה והעברתם ביניכם מסרי תשוקה ולהחיות אותם. כשאחד מתחיל השני ממשיך וכך מחיים מחדש את התהליך... פתק פיוטי קטן שאחד מכם ימצא על המראה בחדר השינה יכול לחולל פלאים בסוף שבוע שיעבור בסערה במקום באפרוריות ובשגרה...
 
אם אתם חשים שאתם נכנסים לאט לאט לאווירת שגרה ואפרוריות, אני מציעה לכם במקום להגיע ליעוץ זוגי לעשות לעצמכם טיפול זוגי עצמי באמצעות הפתעות, בילויים משותפים, הקשבה זה לזו ונסיון לגשר על פני אותה אפרוריות...מאידך אם המצב מחמיר אז אל תחכו למלחמת העולם אלא כבר אחרי שתחושו שהמצב איננו כתמול שלשום תפנו לפסיכולוג או פסיכולוגית ליעוץ זוגי או לטיפול זוגי כדי שלא תגיעו למצב שאפילו טיפול זוגי טוב ככל שיהיה לא יצליח להתגבר על הכעסים והמחלוקות.

אז כדאי לכם להיות יצירתיים, לחשוב מה אוהב בן או בת הזוג ולהפתיע אותם עוד היום.


 
אנו מזמינים אותך ליצור קשר כדי לקבל מידע נוסף לגבי טיפול זוגי או טיפול משפחתי
התקשרו לטלפון: 050-3375123
X
או צרו קשר באמצעות המייל:
יעל כוכבא
 

 
לייבסיטי - בניית אתרים